Leírás
Ezeket a példányokat a szerző dedikálta.
***
A test lázadása világhírű szerzője eddigi legátfogóbb és legteljesebb könyvében a betegségek valódi okait kutatja, miközben éles kritikát fogalmaz meg a minket körülvevő mérgező világról, és utat mutat az egészség és a gyógyulás felé.
Máté Gábor, magyar származású, Kanadában élő orvos forradalmi könyvében feltárja, hogy miközben a nyugati világ büszkén tekint az egészségügyi szolgáltatásaira, egyre több a krónikus beteg, és romlik a népesség általános egészségi állapota. Az Egyesült Államok lakosságának majd hetven százaléka szed legalább egy, több mint a fele pedig két receptre kapható gyógyszert. Kanadában az emberek húsz százalékának magas a vérnyomása, Európában ez a szám már meghaladja a harminc százalékot. A kamaszok között szédítő tempóban terjednek a lelki betegségek. Beteg a társadalmunk vagy talán ez így normális?
Máté Gábor több mint negyven éve dolgozik orvosként, munkája során ébredt rá, hogy amit normálisnak gondolunk, az korántsem az. Figyelmen kívül hagyjuk a trauma és a stressz ártalmas hatásait, valamint a modern élettel járó összes olyan feszültséget, amely rátelepszik a testünkre és a lelkünkre, illetve az egészségünket károsítja. A rendelkezésünkre álló számtalan jól képzett szakember és különleges, modern eszköz sem segít rajtunk. A nyugati orvoslás nem a teljes embert nézi, nem törődik vele, hogy mit művel a stressz a szervezetünkkel, az immunrendszerünkkel és az érzelmi egyensúlyunkkal.
Máté Gábor megmutatja, mi tesz minket igazából beteggé, felfedi az egyén és a közösség hanyatló állapota közötti összefüggéseket, és együttérzéssel vezeti olvasóit az egészség és gyógyulás labirintusában.
A világhírű orvos Daniel fiával együtt írta meg eddigi legsokrétűbb, legteljesebb és legizgalmasabb könyvét.
Hogyan reménykedhetünk abban, hogy le tudjuk bontani a kulturális alapon létrehozott félreértések, előítéletek, vakfoltok és egészséggyilkos kitalációk hatalmas gyűjteményét – főleg, ha mindez a saját életben maradásáról akár önpusztítás árán is gondoskodni igyekvő világrend érdekeit szolgálja?
Ha egészségesebb és nem kis részekre töredezett világról álmodunk, akkor alkalmaznunk és fokoznunk kell az együttérzés gyógyító erejét.
„Normális vagy című új könyvében Máté Gábor elképesztő felfedezőútra visz: megmutatja, hogy társas viszonyaink és érzelmi jóllétünk (röviden szólva: az életünk) milyen szorosan összefügg az egészségünkkel, a betegségeinkkel és függőségeinkkel… különleges fontosságú és gyönyörűen megírt szöveg.”
Dr. Besssel A. van der Kolk, a The New York Times bestsellerlistás A test mindent számon tart című kötet szerzője
„Bölcs, kifinomult, alapos és kreatív: ésszel és szenvedéllyel vizsgálja meg, hogy kik vagyunk, és kivé válhatunk. Kötelező olvasmány mindenkinek, akinek van múltja és van jövője.”
Tara Westover, a The New York Times bestsellerlistás A tanult lány szerzője
„Részletekbe menően, mindenre kiterjedő fogékonysággal mutatja be mindazt, amit valamennyiünknek tudnunk kellene – mégis sokszor megfeledkezünk róla: egészségről, szellemi kiegyensúlyozottságról, érettségről és boldogságról. Alapos vizsgálat alá veti egészségünk és egészségügyi rendszerünk előnyeit, sikereit, korlátait és vakfoltjait.”
Resmaa Menakem, a nagy sikerű My Grandmother’s Hand, a The Quaking of America és a Monsters in Love szerzője
„Segít, hogy észrevegyük, a stressz kultúránk minden szintjén hatással van a jóllétünkre”
Dr. Daniel J. Siegel, a The New York Times bestsellerlistás IntraConnected című könyv szerzője