Kiadó | Open Books |
ISBN | 978-963-572-164-1 |
E-ISBN | 978-963-572-165-8 |
Olvass bele | EPUB |
Témakörök |
A szerzőről

Robin Lim
Robin Lim (1956) filippínó–amerikai szülésznő, bába, anya és nagymama, valamint a Yayasan Bumi Sehat nonprofit szervezet alapítója Indonéziában. Lim tagja a Bumi-Wadah Fülöp-szigeteki szervezet igazgatótanácsának is, ahol „Lola Robin” néven ismerik. Szenvedélye az emberi jogok a szülésben. Hitvallása szerint minden egyes ember a „béke egy darabkája”, ezért a szülő anyák és az újszülöttek (a Föld legkisebb polgárai) védelmével egyszerre egy csecsemő, egy anya, egy család békéjét építhetjük.
Gyermekágy
Testi-lelki útmutató az anyaság első hónapjaira
Könyv | E-könyv (epub) |
Az anyává válás varázslatos és kihívásokkal teli időszakához nyújt segítséget ez a könyv számos gyakorlati tanáccsal és bölcsességgel kiegészítve. Érzékletesen kíséri végig olvasóját a szoptatás, a testi regenerálódás, a korai érzékszervi fejlesztés és a családtervezés kérdésein, hogy ezt a kimerítő, mégis katartikus időszakot minél nagyobb természetességgel és szeretettel élhesse meg. Aki egyszer anyává válik, testben és lélekben is új utakon indul el. Robin Lim azt vallja, hogy az anyaság erejétől jobb lehet a világ.
A magyar közönség először az On the Spot születésről szóló évadában ismerhette meg a világhírű bábát, Robin Limet. Cseke Eszter és S. Takács András a film készítése során olyan közel került hozzá, hogy második gyermekük születésekor Balira utaztak, hogy a szülés és a gyermekágy időszakát Lim bábáskodása mellett tölthessék. Ez az út vezetett oda, hogy a gyermekágyi időszakról írt könyve a nemzetközi siker után a magyar olvasókhoz is eljuthasson.
A születést ünnepelni kell, és nagyon valószínű, hogy a könnyektől az áradó örömig az érzelmek széles skáláját éljük majd át. … A nőknél bekövetkező legmélyrehatóbb testi változások a szülés utáni néhány napban történnek meg, de az igazán messzeható átalakulások a testben, életmódban, érzelmekben, hozzáállásban és spirituális tapasztalatban folyamatosan bontakoznak ki a hátralévő életed során.
“Amikor segédkeztem egy szülésnél, azt figyeltem meg, hogy utána, a gyermekágy alatt a fiatal anyát egyedülálló gondoskodásban részesíti a családja. Ez a kultúrájuk lényege – a gyermekek iránt rajonganak, hiszen ők Istenhez közelebb állnak; az anyává vált nőket magasabb rangra emelik, és szolgálják őket, amíg a szülés után meg nem erősödnek. Sajnos ezáltal még világosabban láttam, hogy a nyugati nővéreim alig részesülnek gyermekágyas gondoskodásban vagy támogatásban, sem az egészségügyi dolgozók, sem a barátaik vagy a családjuk részéről. A nyugat által felkarolt modern életszemléletet az egész világon kívánják és követik, holott ez úgy szétforgácsolja a családokat, hogy ma a gyermekágyas nőnek el kell fogadnia, hogy elszigetelődik, másra nem számíthat. Csak ámulok azon a kultúrán, amely évtizedekkel ezelőtt eljuttatta a férfiakat a Holdra, de megfeledkezik a nők életének egyik legfontosabb beavatásáról. Ázsiában széles körben úgy tartják, hogy az élet gazdagabb lesz az ember számára, miután szülővé vált. Nyugaton gyakran látom azt, hogy a barátnőim valahogy elfogynak, miután gyermekük születik.
Két világ közt nőttem fel, ázsiai anya és amerikai apa gyermekeként, és az árnyjáték mindkét oldalát megtapasztaltam. Meg vagyok győződve róla, hogy a kultúrát az határozza meg, ahogy az az élethez viszonyul – ahogyan védelmezi és táplálja a várandós nőket, felkészít a szülésre, rituálékat alakít ki a szülés (legyen az spirituális vagy orvosi) körül, gondozza a gyermekágyas nőket, azonkívül törődik a gyerekekkel és az idősekkel.
Nagyon izgalmas ebben a korban anyának lenni. A kutatás rávilágított arra, amit a nők mindig is tudtak: a dinamikus rendszerek rendkívül érzékenyek a kezdeti viszonyokra. A gyöngéd születés ilyen módon megsokszorozza az emberi szervezet életerejét. Tudjuk, hogy a szoptatás rendkívüli előnyökkel bír: testi, spirituális, pszichológiai, intellektuális és társadalmi tekintetben egyaránt. A Földünk, amit az ökológiai katasztrófa szélére sodort a kizsákmányolás, súlyos veszélyben van. Jeannine Parvati Baker, a születés előtti pszichológia úttörője azt mondta: „A születés gyógyító ereje a földünkre is kihat.” Tehát a szülési trauma megelőzése és a szoptatás támogatása által a lehető legcsodálatosabb emberek léphetnek a Földre. Ilyen módon a szerető családok egyénenként gyógyítják a bolygónkat.”
“A születés utáni időszak különösen fontos a nők és családjuk életében. Robin Lim bölcs és szeretetteljes útmutatói a gyermekágyas időszakra az elkövetkező generációk segítségére lesz.” – Ina May Gaskin, bába, a Spirituális bábaság szerzője
Robin Lim amerikai bába, író és költő, emberi jogi aktivista, nyolc gyermek anyja, és egyre több unoka nagymamája. Több mint tízezer gyereket segített már a világra. Klinikáin társaival a nap huszonnégy órájában küzd az anyák és gyermekeik biztonságáért. Áldozatos munkájáért elnyerte a CNN Év Hőse díjat.
A nagysikerű Gyermekágy után a szerzőnek újabb kötete, a Várandósság is megjelent magyar nyelven az Open Books gondozásában, ami a babavárás időszakához nyújt szeretetteljes támogatást.
Bolti ár: | 3 999 Ft |
Kiadói ár (15% kedvezménnyel): | 3 399 Ft |
Vedd meg együtt!


