Leírás
Mit tegyek, ha nem ismer meg? Mennyi időt töltsek vele? Hogyan védjem meg a csalóktól? Hogyan intézzem a pénzügyeit? Hogyan etessem, hogyan tegyem tisztába? Meddig lehet egyedül hagyni? Mikor keressünk idősotthont?
Rengeteg ehhez hasonló kérdés foglalkoztatja azt, aki Alzheimer-kórral vagy más demenciával élő hozzátartozóját gondozza „napi 36 órában”. Ebben az embert próbáló élethelyzetben nyújt hatalmas segítséget ez a világszerte elismert, irányadó kézikönyv. Az évtizedes gondozói gyakorlattal rendelkező szerzőpáros többek között
• megismerteti a demencia gyűjtőfogalma alá tartozó betegségek fő jellemzőit és lefolyását
• sok-sok, a gyakorlatban igazolt, konkrét tanáccsal szolgál a mindennapok átvészeléséhez az étkezéstől a közlekedésen át a kommunikációig
• áttekinti az otthoni ápolás és az intézményi elhelyezés lehetőségeit, előnyeit és hátrányait
• segít a gondozónak felismerni és kezelni saját szükségleteit is.
Bár a kötet az egyesült államokbeli gyakorlatot veszi alapul, számos, hazai szakember által írt, kifejezetten magyar vonatkozású résszel egészítettük ki a jelen kiadást.
A 36 órás nap fő gondolata minden országban, minden nyelven érvényes: bár nem mindig könnyű, de lehet és érdemes minél boldogabb és kiegyensúlyozottabb életet teremteni a demens betegek számára.
A betegség olyan személyes próbatételt jelent, amely – az élet sok más területéhez hasonlóan – alakulhat jobban és rosszabbul attól függően, hogyan viszonyulnak hozzá a családtagok és a barátok. A könyv sikerrel erősítette meg, hogy ezeknek az érintetteknek közvetítő szerepe van a betegség fordulópontjain a felmerülő problémák azonosításában és megoldásában. E hatékony összmunka során a szerzők és olvasók ékesen bizonyították, hogy az élet valójában még milyen sok örömet – maradandó barátságokat, közös élményeket, mindennapos találkozásokat, meghitt kapcsolatokat – tartogat a demens beteg és családja számára, a betegséggel járó megpróbáltatások közepette is.