Vass Virág

Vass Virág író, újságíró 17 éves kora óta publikál, riportjával 1991-ben még diákként nyert meg egy jeligés pályázatot, amely egyszerre hozta számára a Magyar Nemzet, a Magyar Narancs és a Nők Lapja állásajánlatát. Ez utóbbinál rovatvezetőként, főmunkatársként, majd főszerkesztőként dolgozott.
2000-ben elnyerte a Magyar Újságírók Országos Szövetségének 35 évnél fiatalabb újságíróknak járó Flekk-díját. 2001-ben alapító-főszerkesztőként indította útjára a világszerte megjelenő Elle magazin magyar kiadását, majd visszatért régi szenvedélyéhez, az íráshoz.
Első regénye, a Vulévu 2009-ben a legnagyobb példányszámban fogyó első kötet lett, melyet további kilenc nagy sikerű regény követett, könyvei több mint százezer példányban keltek el.
Saját bevallása szerint újságíróként és prózaíróként is ugyanaz a szenvedélyes kíváncsiság hajtja, próbálja rögzíteni, mi történt, mi történik a világban. De főleg, hogy mi történik közben az emberrel?

Melissa Müller

Melissa Müller 1967-ben született Bécsben, számos ismeretterjesztő könyvet publikált. Két bestsellerét – az Anne Frank, egy lány élete és a Traudl Jungéval közösen írt Az utolsó óráig: Hitler titkárnőjének visszaemlékezései című kötetét – több mint húsz nyelvre fordították le, és film is készült belőlük.

Bettina Göring

Bettina Göring 1956-ban született Wiesbadenben. Több mint harminc évet töltött az Egyesült Államokban, majd Thaiföldre költözött. Képzett természetgyógyász és a keleti orvoslás doktora. Családja történetét különböző dokumentumfilmekben dolgozta fel, a Drága bácsikám az első könyve.

Dr. Peter V. Rabins

Dr. Peter V. Rabins professzor emeritus a Johns Hopkins Egyetem Orvostudományi Karának Pszichiátriai és Orvostudományi Tanszékén. Ő volt a Geriátriai Pszichiátria és Neuropszichiátria Szakosztály alapító igazgatója, valamint ő töltötte be először a Richman család által alapított Alzheimer-kórt és kapcsolódó demenciákat oktató professzorátust.

Nancy L. Mace

Nancy L. Mace az Alzheimer Társaság nyugalmazott tanácsadója és igazgatótanácsi tagja, pszichiátriai asszisztensként, illetve koordinátorként dolgozott a T. Rowe és Eleanor Price Oktatási Szolgálatnál a Johns Hopkins Egyetem Orvostudományi Karának Pszichiátriai és Magatartástudományi Tanszékén.

Dávid-Barrett Tamás

Dávid-Barrett Tamás evolúciós viselkedéskutató, az Oxfordi Egyetem oktatója és az emberiség jövőjével foglalkozó Future Human Systems Research vezetője, sokat publikáló tudós, aki több mint háromezer előadást és egyetemi órát tartott világszerte. Tanulmányait Oxfordban, Cambridge-ben, Londonban és Budapesten végezte. A brit Királyi Antropológiai Intézet tagja.

Dobray Sarolta

Dobray Sarolta író, újságíró. 2004 óta jelennek meg írásai, elsősorban irodalmi riportjai, publicisztikái, riportkötetei. Első regényéből, az Üvegfalból nagy sikerű színpadi adaptáció is készült.

Uketsu

Uketsu online publikálja horrortörténeteit, és több mint másfél millió követője van a YouTube-on. Valódi kiléte ismeretlen, kizárólag fehér maszkban és fekete öltözékben lép a nyilvánosság elé, hangját gép torzítja el. Első regénye, a Strange Pictures közel harminc nyelven jelenik meg.

Zoë Schlanger

Zoë Schlanger a The Atlantic klímaváltozásról tudósító újságírója. Írásait többek között a The New York Times, a New York Review of Books, a Time és a Newsweek lapok közölték. 2017-ben elnyerte a Természettudományos Írók Országos Szövetsége tudósítói díját. Brooklynban él.

Jean Reno

Jean Reno (1948, Marokkó) spanyol származású francia színész, többek között a Bíbor folyók, A Da Vinci-kód és a Léon, a profi sztárja. A Francia Köztársaság Nemzeti Érdemrendjének és a Francia Köztársaság Becsületrendjének tisztje. Az Emma az első regénye, amely tizenöt nyelven jelenik meg.