Leírás
Az elmúlt tizenöt évben számtalan háborús övezetet és békés terepet megjárva ezekre a kérdésekre kerestem a választ, és vizsgálni kezdtem a félelmeimet, tudósítóként, anyaként, félig arab nőként, magyar állampolgárként. Rájöttem, hogy a félelem üzemanyagként működik bennünk, ami kihozhatja a legjobb és a legrosszabb oldalunkat is. De mitől függ, hogy éppen melyiket? Erre a kérdésre kerestem a választ, amikor elindultam a félelem feltérképezésének útján. Megrázó események túlélőit, valamint neves kutatókat és világhírű szociálpszichológusokat kérdeztem arról, hogyan formálja át a félelem a testünket és a lelkünket, miképpen alakítja át a szokásainkat és viselkedésünket.
Amikor e könyv első kiadása megjelent, álmomban sem gondoltam volna, hogy néhány évvel később egy láthatatlan ellenség, egy vírus kényszeríti térdre az egész világot. És ez teszi a könyvem üzenetét még aktuálisabbá, hogy az érzéseinket, a félelmeinket, a szorongásainkat ne elfojtani akarjuk, hanem sokkal inkább a megértés, a megküzdés és a nehéz helyzetek újraértékelése motiváljon minket.
A félelem tényező, és nem tény. A félelem egy érzés, fiziológiai és mentális reakciónk egy helyzetre – de a félelem nem mi magunk vagyunk. Néha egy bizonyos módon reagálunk egy helyzetre, a félelem miatt, és aztán képesek leszünk máshogyan is reagálni, a félelem ellenére. Amíg ezt nem így gondoljuk, megfosztjuk magunkat a lehetőségtől, hogy új alapra helyezzük a félelmeinket, és képesek legyünk szembenézni velük. Ezért probléma, ha valaki azonosítja magát a félelmeivel.
„Okos, széles látókörű könyv, amelyből alapos ismeretekre tehetünk szert a félelem tárgyköréről”
Smoking Barrels