Leírás
Miért nem vagyunk jól? Miért nehéz meglátni a valódi szükségleteinket? Miért jelent kihívást nemet mondani, és meghúzni a saját határainkat?
Sokan, nagyon sokan vannak, akik azért nem érzik jól magukat, mert bántalmazó közegben nőttek fel. Olyan környezetben, ahol semmi nem volt „elég jó”, ahol elérhetetlennek tűnt a biztonság, és kevés volt a bizalom.
Egyre többen ébrednek rá azonban arra, hogy a gyerekkorban elszenvedett hiányok hogyan befolyásolják később a gondolkodásukat, a kapcsolataikat és az életminőségüket.
Az otthon hidege személyes történetek segítségével segít felismerni a bántalmazás formáit, illetve jeleit. Lépésről lépésre támogatja az olvasót abban, hogy a bántalmazás és a történtek mélyére lásson. Bemutatja, milyen hatással bírhat a verbális abúzus, az érzelmi elhanyagolás vagy a passzív-agresszív megnyilvánulások, és hogy mennyit könnyíthet a lelken a fájdalmas tapasztalatok tudatosítása.
Hogyan tanulhatok meg újra bízni másokban? Miként hozhatok jó döntést? Hogyan kezelhetem jobban az érzelmeimet? Honnan tudom, mikor érdemes továbblépni? Hogyan óvhatom a határaimat? Miért nehéz másokhoz kapcsolódnom? Hogyan kezeljem a kudarcokat? Miért nincs önbizalmam? Miért nem tudom szeretni magam? Miért olyan nehéz őszintének lenni? Miért rágódom annyit a múlton? Miért nem tudom jól érezni magam?
Ilyen és hasonló kérdésekre (mindösszesen húszra) keresi a választ ez a 20 önismereti kérdés és válasz című kötet, amely az önismeret cseppet sem sima, még kevésbé egyenes útján igyekszik eligazítani az olvasóit.